Úpravy dřeva

Patina

PatinaKategorie: Patina
Tento vzhled povrchové úpravy vzniká již při samotném výběru materiálu. Strukturou povrchu dřeva obsahuje suky a praskliny. Každý druh dřevin nelze použít pro tuto úpravu. Nejlepším a nejvhodnějším materiálem pro úpravu patinování je dřevina dub a zároveň z měkkých materiálů modřín. Povrch se ve finální fázi upravuje převážně ručně pomocí hoblíku, vytloukáním, opalováním a kartáčováním. Na konečné úpravě a vzhledu je závislé, jaký druh úpravy se použije. Může se použít moření, napouštění různých odstínů a barev a mimojiné konečným voskování nebo lakování. PATINA patří mezi naše speciality a jedná se o unikátní ruční výrobu.

Zobrazit podrobnosti »

Kartáčovaný vosk

Kartáčovaný voskKategorie: Kartáčované - vosk
Úprava kartočováním zajišťuje vzhledem zvýraznění let na dřevě. Tato struktura je vyrobena kartáčováním pomocí železných kartáčů. Touto úpravou dochází k vytrhávání nevyzrálého dřeva. Této operaci se jinak také říká tzv. strukturování. Poté dochází k mezibroušení, ke kterému se používá plastový kartáč. V konečné fázi a úpravě dochází k finálnímu vyleštění pomocí leštícího kartáče, který vyleští celé schodiště takovým způsobem, aby na žádném místě nevznikaly třísky nebo jiné zátrhy.

Zobrazit podrobnosti »

Barevný lak

Barevný lakKategorie: Lak
Schodiště, ale i jiné doplňky upravujeme lakem. Lak nanášíme postřikem a nabízíme svým zákazníkům možnost si vybrat z mnoha odstínů. Zároveň nabízíme zákazníkovi možnost vyrobení vzorku na vybraný materiál v poptávané barvě a po odsouhlasení tohoto vzorku vyrábíme schodiště.

Zobrazit podrobnosti »